?>

Casablanca Biały Kamień – knajpa na poziomie

W sercu osiedla Biały Kamień, kilka kroków od Pola Mokotowskiego, znajduje się restauracja Casablanca. Nietuzinkowe miejsce, które zmienia się zupełnie ze względu na porę dnia. Jaka jest Casablanca? Czy warto ją odwiedzić? A jeśli tak, to na jaką okazję? Na wszystkie pytania odpowiemy w naszej dzisiejszej opinii.

Recenzja inna niż wszystkie

Casablanca jest restauracją, którą z racji tego, że pracujemy niedaleko odwiedzamy chyba najczęściej ze wszystkich warszawskich knajp. Nie będziemy zatem odnosić się do jednej wizyty, ale raczej spojrzymy przez pryzmat naprawdę wielu godzin, które tam spędziliśmy.

budynek warszawa casablanca

Wystrój

Casablanca może się podobać. To nowoczesne miejsce stworzone na parterze jednego z biurowców. Rozsądne połączenia drewna, stali, szkła i roślin sprawiają naprawdę przyjemne wrażenie. Bardzo cenimy sobie to miejsce przede wszystkim ze względu na bardzo rozsądnie zaprojektowaną przestrzeń – jest wiele ustronnych stolików i zakamarków, gdzie człowiek może zupełnie zapomnieć, że jest w restauracji.

menu ściana wino casablanca biały kamień

Miejsce na randkę

Intymny klimat restauracji w połączeniu z dyskretną i fachową obsługą sprawia, że Casablanca może być ciekawym pomysłem na randkę. Wybierając się tam z ukochaną osobą należy jednak zwrócić uwagę na porę dnia. Jak już wcześniej wspominaliśmy Casablanca zupełnie się zmienia. W czasie lunchu jest tam gwarno i tłoczno, często trudno jest wręcz o miejsce, ponieważ restauracja opanowana jest przez pracowników pobliskich biur. Gdy jednak komputery w szklanych wieżowcach zostaną już wyłączone restauracja przechodzi w tryb night. Staje się fantastycznym miejscem już nie dla biznesmenów a dla ludzi, którzy chcą spędzić czas przy lampce dobrego wina i smacznym jedzeniu.

wystrój casablanca

Co jedliśmy?

Tak jak wspominaliśmy, Casablanca została przez nas sprawdzona dogłębnie. Z pewnością jedną ich specjalności jest naprawdę smaczna pizza oraz makarony. Praktycznie codziennie w czasie lunchu można dostać zupę i pizzę dnia, co może być ciekawą opcją dla osób, które będą w okolicy. Z innych dań głównych warto zwrócić uwagę na burgery, tak na burgera z buraka jak i burgera z jagnięciny. Generalnie są smaczne, choć nad bułką mogą jeszcze trochę popracować. W ostatnim czasie próbowaliśmy ich tatara i trzeba przyznać, że był bardzo na poziomie. Ogromnym plusem restauracji są słodkości, desery są naprawdę warte polecenia, warto jednak zwrócić także uwagę na sezonowe słodkości. Pączki na Tłusty Czwartek były naprawdę genialne. Pewnym minusem będą ceny, jednak, jeśli spojrzymy na jakość serwowanych produktów oraz lokalizację restauracji ich wysokość będzie całkiem zrozumiała.

tatar casablanca
pizza stół casablanca

Jaka jest Casablanca?

Gdybyśmy mieli określić restaurację Casablanca Biały Kamień jednym słowem to z pewnością uznalibyśmy ją za solidną. Jest to knajpa, która ma swój stały, określony wysoki poziom. Jest wręcz do bólu przewidywalna i jest to jej wielki plus. Nie ma czegoś takiego jak lepszy i gorszy dzień, co często jest zmorą wielu fajnych knajp. Z drugiej jednak strony w żadnym razie nie powiedzielibyśmy, że jest to knajpa genialna. Jest to dobra restauracja i warto ją odwiedzić, ale nie należy się spodziewać nie wiadomo jakich cudów i doznań.

Ocena: 5,1/6

Casablanca Biały Kamień

Adres: Stanisława Żaryna 2B, Warszawa

Strona www

0 0 votes
Article Rating