?>

Jak dbać o kwiaty i rośliny doniczkowe?

Żeby cieszyć się pięknymi roślinami należy się nimi odpowiednio opiekować. Na rynku dostępne są setki gatunków roślin, które mają swoje specyficzne wymagania. Często nawet najmniejsze odstępstwo w sposobie podlewania, doborze podłoża lub wilgotności otoczenia mogą sprawić, że roślina zaczyna chorować i w wyniku czego marnieć. W tym artykule dowiecie się jak dbać o kwiaty i rośliny doniczkowe!

Plantip artykuły poradnikowe na temat kwiatów i roślin doniczkowych

Przygodę z roślinami przede wszystkim warto zacząć od lektury poradników, które w przystępny sposób przygotują Cię do tematu pielęgnacji i opieki nad roślinami. Dobrym przykładem jest plantip.pl, serwis internetowy poświęcony kwiatom i roślinom doniczkowym. W plantip znajdziesz artykuły poświęcone opiece nad najpopularniejszymi gatunkami roślin:

  1. jak dbać o monstery?
  2. Ja pielęgnować sansewierie?
  3. Jak dbać o skrzydłokwiaty?

Jeżeli na plantip nie znajdziesz odpowiedniego artykułu lub poradnika zawsze możesz zadać pytanie społeczności skupionej wokół serwisu. Na grupach Facebook skupionych wokół plantip jest ponad 50 000 fanów roślin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i opiniami.

rośliny i kwiaty domowe plantip

Jak dbać o kwiaty i rośliny doniczkowe?

Żeby cieszyć się pięknymi kwiatami i roślinami doniczkowymi musisz zadbać o:

  • Odpowiednie stanowisko dla swoich okazów, muszą mieć tyle słońca, ile potrzebują – nie każda roślina powinna stać w pełnym słońcu!
  • Odpowiednie podlewanie, nie wolno zapomnieć o wodzie, ale w żadnym wypadku nie wolno też przesadzić z ilością wody
  • Wilgotność powietrza, która będzie bliska warunkom, które roślina ma w naturze
  • Odpowiednie podłoże, pamiętaj, żeby po zakupie przesadzić roślinę z podłoża produkcyjnego

Warto więc czytać serwisy poradnikowe, można znaleźć tam wiele inspiracji wykorzystania roślin w domu, mieszkaniu lub biurze:

Zachęcamy zatem do lektury pozostałych artykułów na gotowynawiecej.pl!

0 0 votes
Article Rating