?>

Jakie rośliny doniczkowe dla początkujących?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych, warto zacząć od gatunków, które są łatwe w pielęgnacji i odporne na choroby i szkodniki. Poniżej znajdziesz kilka przykładów roślin dla początkujących.

Rośliny doniczkowe dla początkujących

  • Pelargonia – to roślina o pięknych, kolorowych kwiatach i zielonych liściach. Pelargonie lubią światło, ale nie lubią bezpośredniego nasłonecznienia. Podlewaj je regularnie, ale nie dopuszczaj do przelania.
  • Fikus benjamin – to roślina o luźnym, zwisającym pokroju, która doskonale nadaje się do doniczek na parapecie. Fikusy lubią wilgotne, ale nie mokre podłoże i regularne podlewanie.
  • Spathiphyllum – to roślina o charakterystycznych, białych kwiatach i zielonych liściach. Spathiphyllum lubi wilgotne i ciepłe powietrze, ale nie lubi nadmiaru wody w podłożu.
  • Zamiokulkas – to gatunek osiągający niewielkie rozmiary, ale charakteryzujący się wyjątkowo dekoracyjnymi liśćmi. Zamiokulkas lubi ciepłe i wilgotne powietrze, ale nie lubi nadmiaru wody w podłożu.
rośliny doniczkowe dla początkujących plantip.pl

Poradniki na temat roślin

Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji danej rośliny i regularnie sprawdzać stan jej liści i korzeni. W razie wątpliwości możesz skonsultować się ze specjalistą w sklepie ogrodniczym lub na forum internetowym poświęconym roślinom doniczkowym. My polecamy plantip.pl nasz partnerski serwis w kwestii roślin. Zapraszamy także do innych roślinnych tekstów!

0 0 votes
Article Rating